Ministr Mlynář se vzdá poslaneckého mandátu

Ministr informatiky Vladimír Mlynář z US-DEU se vzdá poslanecké funkce. V předvolební kampani slíbil, že když zasedne ve vládě, tak nebude poslancem. Dosud ale váhal, protože by ho ve sněmovně vystřídal lidovec, který byl prvním náhradníkem na kandidátce tehdejší Čtyřkoalice. Klub unionistů by v takovém případě zanikl; má totiž jen 10 členů - tedy nejnižší možný počet. Teprve plánovaný odchod lidovce Miloslava Výborného ze sněmovny umožňuje i odchod Mlynáře, protože dalším náhradníkem je unionista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář | Foto: Jan Rosenauer

"Za svoji absolutní prioritu pro další měsíce považuji práci na ministerstvu informatiky a naplnění cílů, které jsem si předsevzal při nástupu do funkce," prohlásil dnes Vladimír Mlynář.

Jeho nástupcem ve sněmovně se má stát unionista Robert Vokáč, který je starostou Hlinska.

Miloslav Výborný, jehož prezident Václav Klaus hodlá jmenovat soudcem Ústavního soudu, se postupně vzdává svých stranických funkcí. Rezignoval na funkci místopředsedy KDU-ČSL, místopředsedy poslaneckého klubu a opouští také své funkce v okresní organizaci lidovců.

Poslanecký mandát si ale podle šéfa lidovců Cyrila Svobody zatím ponechá, a to do chvíle, než Senát s jeho nominací vysloví souhlas.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme