Ministr Mlynář si stěžuje u nejvyšší státní zástupkyně

Odstupující ministr informatiky Vladimír Mlynář ještě stále nedostal žádné obvinění kvůli převodu státních peněz do firmy Testcom servis. Tím mu - zatím jen prostřednictvím médií - vyhrožuje státní zastupitelství. Mlynář proto dnes požádal nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, aby prošetřila postup svých podřízených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mlynář | Foto: Michal Kamaryt

Vladimír Mlynář je pobouřen tím, že orgány činné v trestním řízení poskytují médiím informace, které budí dojem, že spáchal trestný čin, a on se nemůže bránit.

"Jsem naprosto šokován přístupem orgánů činných v trestním řízení v tomto případě a skutečně si kladu otázku, jak je postupováno v jiných případech, které se netěší takové mediální pozornosti."

Ještě víc Vladimíru Mlynářovi vadí, že si policie na pokyn státního zástupce vyžádala v Poslanecké sněmovně záznamy o tom, jak hlasoval jako poslanec při rozhodování o zákoně o rozpočtových pravidlech a zákoně o majetku České republiky.

"Zjišťování pro účely trestního řízení, jaký politický postoj jsem zaujímal při hlasování jako poslanec před pěti lety, tedy jako opoziční poslanec, považuji za kriminalizaci politických názorů."

Mlynář chce, aby nejvyšší státní zástupkyně prošetřila postup městského státního zastupitelství a aby mu buď bylo sděleno obvinění, a on tak dostal možnost se hájit, nebo aby státní zástupce jasně a veřejně sdělil, že Vladimír Mlynář není podezřelý z porušení zákona.

Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme