Ministr navštíví české policisty v Maďarsku, o prodloužení jejich mise ještě není rozhodnuto

České policisty, kteří pomáhají na maďarských hranicích se Srbskem, navštíví ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a s ním i policejní prezident Tomáš Tuhý. Zhruba padesátka českých policistů v Maďarsku od začátku listopadu pomáhá zvládat příliv uprchlíků. Dalších dvacet Čechů je i ve Slovinsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odjezd českých policistů do Maďarska, Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

Zástupci ministerstva vnitra a policejního prezidia budou v Maďarsku do neděle. Po jejich návratu vnitro rozhodne, jestli budou čeští policisté v Maďarsku i nadále. Podle původních plánů se mají vrátit 15. prosince.

Maďaři si jejich pomoc ale zatím pochvalují. Mluvčí ministerstva vnitra Martina Němcová řekla, že úřad zatím plánuje vystřídat policisty, kteří pomáhají ve Slovinsku.

„Ve Slovinsku dojde ke střídání vyslané policejní skupiny. Plánujeme vyslat další policisty na ochranu schengenské hranice, ale v tuto chvíli ještě není jasné kolik a kam. Je to stále předmětem jednání,“ vysvětlila Českému rozhlasu mluvčí.

Několik policistů sloužících právě ve Slovinsku se zúčastní i společného setkání v Maďarsku.

Český policista na maďarsko-srbské hranici | Foto: Petr Vavrouška

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme