Ministr obrany s prezidentem o Iráku

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík má o něco militantnější názor na případný útok proti Iráku než premiér Špidla a ministr zahraničí Svoboda. Tvrdík to dnes řekl novinářům při odchodu ze schůzky s prezidentem Václavem Havlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík | Foto: Úřad vlády ČR

Ve věci souhlasu, či nesouhlasu s útokem proti Iráku, ale musí předně Česká republika dosáhnout shody v celém politickém spektru, dodal Tvrdík. Podle jeho vyjádření je však jeho osobní názor militantnější než premiérův. Vladimír Špidla před několika dny úvahy o útoku odmítl. Ministr Tvrdík byl na Hradě hlavně kvůli reformě armády. Prezident Havel po jejich schůzce mezi novináře nepřišel a jeho mluvčí Špaček při informování o průběhu jednání téma Irák nezmínil.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dvořák: Ministr obrany na Pražském hradě

Mezinárodní společenství usiluje o to, aby Bagdád vpustil do země inspektory, kteří by dohlíželi na to, zda režim Saddáma Husajna nedisponuje zbraněmi hromadného ničení. Iráčtí zástupci podmiňují vstup zbrojních inspektorů do země debatou o ukončení sankcí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme