Ministr Paroubek: Jsem zodpovědný za voliče z řad nájemníků

Nový sociálně demokratický ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek nepočítá s uvolněním cen nájemného. Radiožurnálu řekl, že jeho prioritou bude vytvoření podmínek pro výstavbu bytů a zajištění bydlení pro mladé rodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

barokní dům | Foto: Jan Rosenauer

Úvahám o změnách v nájemném se ministr nebrání, neuznává ale argumenty majitelů domů, že současné nájemné jim nestačí na pokrytí nákladů.

"Já mám tu zkušenost z hlavního města Prahy, kde ceny stavebních prací a údržby jsou asi nejdražší v celé republice, a bytové hospodářství města a městských částí je v mírném zisku. Určitě o tom budeme diskutovat. Já si myslím, že určitý růst nájemného je možný, ale určitě nebude skokový, mírně nad inflaci a určitě ne vyšší," předpovídá Paroubek.

Radiožurnálu také nový ministr Jiří Paroubek připomněl, že jako zástupce sociální demokracie je zodpovědný hlavně za voliče z řad nájemníků. Právě oni by podle něho měli mít jistotu, že nájemné neporoste nad sociálně únosnou mez.

Milan Kopp, Jan Čamek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme