Ministr Pelikán dočasně zprostil funkce chomutovského soudce Nováka

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dočasně zprostil funkce chomutovskeho soudce Ivana Nováka stíhaného za korupci. Informovala o tom Česká televize. Novák funkci nesmí vykonávat minimálně do pravomocného rozhodnutí o jeho vině. Policie obvinila soudce Ivana Nováka spolu s advokátem Josefem Douchou z porušení pravomoci a úplatků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO)

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) | Foto: Noemi Fingerlandová | Zdroj: Český rozhlas

Kauza se týká údajného ovlivňování trestních řízení, konkrétně podmínečných propouštění odsouzených. Oba muže obvinila ve středu protikorupční policie.

Soudce Ivan Novák údajně přijal úplatek v řádu desítek tisíc korun. Řekl to dozorující státní zástupce v kauze uplácení na chomutovském soudu.

Podle serveru Lidovky.cz Novák za peníze propustil podnikatele Tomáše Malinu, který si odpykával pětiletý trest za zpronevěru sta milionů korun. Takzvanou společenskou záruku za jeho propuštění poskytl podle serveru nejmenovaný pražský nohejbalový klub.

Vyšetřovaní / obžalovaní soudci - kauzy - Jiří Berka, Ondřej Havlín, Ivan Novák aj. | Foto: Český rozhlas

ČRo, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme