Ministr Pelikán podá stížnost kvůli kauze Rath. Rozhodnutí soudu označil za zvláštní

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán z hnutí ANO podá v nejbližsích dnech k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona. Radiožurnálu řekl, že důvodem je kauza někdejšího hejtmana Davida Ratha, kdy Vrchní soud v Praze rozhodl, že odposlechy v případu nelze použít jako důkaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) | Foto: Noemi Fingerlandová | Zdroj: Český rozhlas

Podle ministra spravedlnosti už na stížnosti pracuje Vrchní státní zastupitelství. Rozhodnutí pražského vrchního soudu označil za zvláštní.

S verdiktem nesouhlasí ani vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová. Podle ní výklad senátu soudce Pavla Zelenky "významně vybočil", je "přepjatě formalistický" a jde "proti dosavadní rozhodovací praxi". V pondělí proto oznámila, že žalobci sepíšou stížnost pro porušení zákona, která bude adresovaná ministru Pelikánovi.

"Odůvodnění nejen že popírá i dosavadní rozhodovací praxi samotného Vrchního soudu v Praze, ale významně vybočilo z principu základní předvídatelnosti aplikace práva a soudních rozhodnutí," napsala Bradáčová.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme