Ministr Pospíšil chce 120 milionů pro české věznice

120 milionů korun na opravy věznic - s takovým požadavkem jde na dnešní jednání vlády ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Peníze jsou prý nutné na odstranění nejvýznamnějších bezpečnostních rizik ve vězeních a zároveň na rozšíření kapacity vězeňských zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Ministr Pospíšil pro Radiožurnál také upřesnil, kam by například peníze měly jít: "Není v tuto chvíli obnovována zabezpečovací technika věznic - je to například pro borskou věznici, věznici Ruzyně atd. Ta částka 120 milionů měla pokrýt alespoň základní investice v oblasti vězeňství."

Po nedávném útěku dvou vězňů z věznice v Odolově Pospíšil oznámil, že prověří technický stav všech věznic z dozorem. Právě v těchto nejlehčích typech věznic jsou totiž bezpečnostní opatření často ve velmi špatném stavu. Například v Odolově v některých místnostech chyběly mříže.

Nový ministr má ale i další plány, jak změnit poměry v českém vězeňství. Například lidé, kteří se vyhýbají nástupu do vězení, by se tímto jednáním mohli připravit o možné podmíněné propuštění na svobodu. Jedním z jeho hlavních cílů je zvýšit zaměstnanost vězňů. Pospíšil chce také prosadit, aby vězni platili více za pobyt ve vězení. Povinnost platit by se přitom měla vztahovat jen na vězně, kteří zaměstnání získali.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme