Ministr Pospíšil spustil službu infoSoud

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v Hradci Králové spustil ostrý provoz služby infoSoud. Každý občan si tak bude moci najít na internetu svůj případ a navíc i zjistit, v jakém stadiu právě jeho kauza je.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil | Foto: Marián Vojtek

Služba je přístupná na portálu www.justice.cz a podle ministra Pospíšila musí každý zájemce o informace uvést jaký Krajský či Okresní soud daný případ řeší. "Samozřejmě bude muset znát spisovou značku. Skrze spisovou značku konkrétní kauzy se dostane do aplikace a získá informaci o konkrétní kauze," řekl ministr.

Podle předsedy Krajského soudu v Hradci Králové Milana Bořka se uleví také jednotlivým soudům."InfoSoud je významný prostředek k získání rychlých a aktuálních informací. V rámci soudu umožní získat informace o stavu věcí vyřizovaných na jiných soudech, takže odpadnou dotazy, které v současné době musely odcházet z našeho soudu do jiných koutů České republiky," uvedl předseda soudu a dodal, že infoSoud je rovněž významným prostředkem veřejné kontroly práce soudů.

Služba InfoSoud se tak stala další funkční službou elektronického soudnictví eJustice. Vedle infoSoudu v současnosti funguje ePodatelna nebo Insolvenční rejstřík. Ještě letos by měl být spuštěn Elektronický platební rozkaz a také Elektronická úřední deska. Zbývající služby eJustice chce Ministerstvo spravedlnosti spustit do roku 2012.

Vilém Janouš, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme