Ministr práce a sociálních věcí Koníček bude podle premiéra prakticky krizovým manažerem

Resortu práce a sociálních věcí se oficiálně ujal František Koníček, do funkce ho uvedl předseda vlády Jiří Rusnok. Nový ministr si klade za cíl zejména zvýšení minimální mzdy nebo řešení problémů kolem sKaret.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ředitel Lesů ČR František Koníček po jednání s premiérem Jiřím Rusnokem, kde přijal nabídku vést ministerstvo práce a sociálních věcí | Zdroj: ČTK

Zrušení sociální karty je mezi hlavními prioritami nového ministra. Koníček uvítal, že jeho předchůdkyně Ludmila Müllerová z TOP 09 podpořila senátní návrh na ukončení projektu a připravila doprovodné zákony, které to mají umožnit.

„Zcela určitě bych rád, aby se našlo plynulé, bezkonfliktní, ekonomicky akceptovatelné řešení pro stát a nalezení komfortu pro klienty tak, abychom nikoho nikam nenutili, nevytvářeli nějaké těžkosti u specifických osob, skupiny lidí, ale zároveň abychom nezatěžovali stát dalšími zbytečnými výdaji,“ uvedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Věra Masopustová zjišťovala, co chce František Koníček dělat po nástupu do funkce

Pokud návrh na zrušení sKaret projde parlamentem, chystá se František Koníček jednat s Českou spořitelnou, která systém provozuje. Rád by prý našel férové a racionální řešení, to je ale podle něj práce na několik měsíců.

Nový ministr práce a sociálních věcí chce zvýšit minimální mzdu na 8500 korun. Podle jeho slov mu připadá téměř neslušné, že to vlády neudělaly už dřív. Koníčkovi záleží také na zefektivnění čerpání peněz z Evropské unie.

Jiří Rusnok poděkoval Koníčkově předchůdkyni Ludmile Müllerové, dodal ale, že resort není v příliš dobrém stavu.

Rusnokovi ministři se ujímají resortů. S rozpočty se někteří teprve seznámí

Číst článek

„Pan ministr má velmi jasné a velmi těžké úkoly. Přichází sem de facto jako krizový manažer, proto jsem si ho také vybral, protože vím, že je to člověk, který to je schopen zvládnout a ví, co je třeba dělat, aby věci stabilizoval,“ vysvětlil premiér.

Odcházející ministryně Müllerová ještě nemá o svém dalším působení jasno. „Zatím ještě budu vyčkávat. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál,“ potvrdila.

Věra Pfeifferová, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme