Ministr Rath poslal kontrolu na onkologickou kliniku v Brně-Bohunicích

Dosluhující ministr David Rath poslal kontrolu na onkologickou kliniku v Brně-Bohunicích, jejíž šéfem je předseda České onkologické společnosti Jiří Vorlíček. Informoval o tom zpravodajský server Aktuálně.cz. Vorlíček už ve středu oznámil, že několik stovek pacientů a pacientek s rakovinou nedostalo letos kvůli ministerským lékovým a úhradovým vyhláškám některé moderní, nákladné léky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zdravotnictví | Foto: Marián Vojtek

Podle ministra zdravotnictví Davida Ratha ale letos nemocnice naopak dostaly na léčbu podstatně víc peněz než loni. Ministr se pomocí kontroly chce také přesvědčit, jestli je pravda, jak onkologové tvrdí, že nejsou peníze na léky pro pacienty.

"Byli jsme povinni na to reagovat. Nemůžeme přece nechat zaznívat, že někde se neléčí lidé. Musíme se snažit zjistit, zda tomu tak je, nebo není. Co je na tom pravdy. Kde je pravda a co je naopak nafouklá bublina s cílem prodat drahý lék za každou cenu, byť by nebyl potřeba," vyjádřil se Rath.

Předseda České onkologické společnosti Jiří Vorlíček je s reakcí ministerstva údajně spokojen. Obě strany podle něj začaly komunikovat a dohodly se na určitých krocích.

Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimír Drymla je často problém na straně lékařů, kteří nevědí kolik budou mít na léčbu pacientů financí, a tak ze strachu před neproplacením drahých leků tyto medikamenty raději nepředepisují.

Související příspěvek si můžete přečíst ZDE.

Naděžda Hávová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme