Ministr Schwarzenberg nerezignuje kvůli zdravotnímu stavu

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg dnes odmítl, že by chtěl odstoupit ze zdravotních důvodů. Jak řekl, operace, kterou nedávno podstoupil v rakouském Innsbrucku, proběhla v pořádku. Spekulovalo se o tom, že případná Schwarzenbergova rezignace kvůli zdraví by mohla otevřít cestu k návratu šéfa lidovců Jiřího Čunka do vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministr zahraničí Karel Schwarzenberg | Foto: Marián Vojtek

Ministr Schwarzenberg v České televizi uvedl: "Operace se podařila, ovšem profesoři mě upozornili na to, že zotavení trvá průměrně tři měsíce, než je člověk úplně v pořádku. Ovšem když je člověk v mém věku, tak to někdy trvá dvakrát tak dlouho. Takže uvidíme, jak se mi to podaří."

Karel Schwarzenberg chce, aby Jiří Čunek před návratem do vlády veřejně objasnil, jak přišel ke svým financím. Ke kauze kolem Čunkových peněz a k jeho případnému opětovnému zařazení mezi ministry se vyjadřuje řada vrcholných představitelů, například prezident Václav Klaus. Karel Schwarzenberg je ve vládě za Zelené, ministři Strany zelených podporují Schwarzenbergerovo stanovisko. Čunkův návrat mezi ministry samozřejmě prosazuje jeho strana KDU-ČSL.

Česká televize, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme