Ministr školství dnes udělil ceny za výzkum

Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za výzkum v roce 2000 převzali dnes od ministra Eduarda Zemana vysokoškolský pedagog Jiří Fajkus a Pavel Hobza z Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského. Ten převzal cenu i za svého spolupracovníka Jiřího Šponera, který je v současné době v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Zeman ve Velkém zrcadlovém sále ministerstva školství současně ocenil i pět vynikajících studentů a absolventů vysokých škol.

Jiří Fajkus si cenu zasloužil za svůj objev z oblasti botaniky. Pracovníci Akademie věd Pavel Hobza a Jiří Šponer dostali významné ocenění za společný vědecký projekt o nukleových kyselinách. Spolu s medailí a diplomem převzali i finanční odměnu ve výši 60.000 korun.

Diplom a finanční odměnu ve výši 15.000 korun převzalo také pět studentů a absolventů vysokých škol za mimořádné výsledky ve studiu a ve vědecké, výzkumné, vývojové a umělecké činnosti. Ministr Zeman předal ceny čtyřem mužům a jedné ženě.

Mezi oceněnými byl čtyřiadvacetiletý klavírista Martin Kasík, který je posluchačem třetího ročníku Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Slavnostní předávání cen zpestřil hudebním vystoupením. Uměleckou oblast zastupoval i malíř Tomáš Kubík, student Akademie výtvarných umění v Praze.

Ministr školství udělil ceny také Martě Babilonové ze Slezské univerzity v Opavě, Michalu Koblížkovi z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Vladimíru Tomšíkovi, který pokračuje v doktorandském studiu na Vysoké škole ekonomické a Univerzitě Karlově v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme