Ministr školství Dobeš možná zruší tendr na právní služby za 99 milionů

Tendr na právní služby za 99 milionů zřejmě ministr školství Josef Dobeš zruší. Podle něj se změnily potřeby úřadu. Právníci měli kontrolovat evropské projekty, zakázku a hlavně její cenu ale kritizovali mnozí odborníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dobeš | Foto: Filip Jandourek

Podle Dobeše cena přehnaná není. Za hodinu právních služeb prý v soutěži získali cenu 590 až 2500 korun.

„Čísla jsou vysoutěžená velice dobře, velice zajímavě, ale přesto v tuto chvíli jsem na vážkách a zvažuji rozhodnutí o zrušení této veřejné zakázky,“ uvedl Dobeš.

Ministr přišel s dnešním prohlášením poté, co se v médiích objevily informace, že za hodinu chce najaté firmě platit přes 10 tisíc korun. Dobeš to odmítl, 99 milionů prý byla částka určená na zaplacení 33 tisíc hodin právních služeb, tedy nejvýše 3000 korun za hodinu.

Namísto jedné obří zakázky by se podle Dobeše nyní ministerstvu hodilo spíš více malých. „Striktně vám vyvrátím, že by to bylo díky zprávám médií a těmto číslům. Jedna úvaha je, že audit na OPVK nám něco nastavil a my uvažujeme o změně našich potřeb,“ podotkl ministr.

Ministerstvu kvůli chybám v kontrole hrozí, že Brusel pozastaví čerpání peněz v evropském programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš slíbil nápravu do tří měsíců. Už dříve řekl, že kdyby ministerstvo peníze z fondů EU nevyčerpalo, rezignuje.

Klára Bílá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme