Ministr školství představí jednotlivé fáze pracovního návrhu vysokoškolského zákona

Ministr školství Josef Dobeš představí jednotlivé fáze pracovního návrhu zákona o vysokých školách. Pracovní verze novely vysokoškolského zákona například počítá s dvěma typy vysokých škol - s univerzitami a odbornými školami, dále například s novými krátkými studijními programy a novými rolemi rektorů. Některé univerzity ale s navrhovanými změnami nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dobeš, ministr školství | Foto: Tomáš Adamec

Podle některých univerzit je pracovní verze novely nekoncepční a příliš chaotická. Podle návrhu by se například měly vymezit dva základní typy škol, usnadnit jejich organizační změny zejména u fúzí a pro zajištění kvality zavést profesionální organizaci.

Akreditační komisi by mohla nahradit Agentura pro kvalitu vysokého školství. Ta by byla odpovědná za vnější hodnocení vysokých škol.

Ministr Dobeš také oznámí, kdo reformu vysokých škol povede. Spekuluje se totiž o novém náměstkovi. Tím by se k 1. červnu měl po Janu Kouckém stát Ivan Wilhelm, bývalý rektor Karlovy univerzity.

Klára Bílá, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme