Ministr školství začal řešit kauzu náměstka Hajna

Ministr školství Josef Dobeš začal řešit kauzu svého náměstka Kryštofa Hajna. Dnes ráno se sešel s rektorem Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, která podala na Hajna trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Rektor Marek Vochozka tvrdí, že se Hajn dopustil trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a vydírání. Náměstek ministra totiž vedení školy při schůzce oznámil, že Vysoká škola technická a ekonomická má být zrušena.

Podle rektora jednal agresivně a nadřazeně. "Jsme doslova otřeseni z toho, co a jakým způsobem nám bylo na jednání panem náměstkem prezentováno," stojí v otevřeném dopise ministrovi. A zástupci školy mají za to, že se stali terčem neodůvodněného ataku motivovaného politickými tlaky a majetkovými zájmy.

Josef Dobeš vzápětí pozastavil oficiální i neoficiální aktivity spojené s touto školou do doby, než bude mít k dispozici výsledky hodnocení akreditační komise. Ministr také řekl, že se na celou kauzu dívá s politováním a nad případem přebírá osobní dohled.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme