Ministr Sobotka se postavil proti uzákonění zákazu propagace komunismu

Úřadující předseda sociální demokracie a ministr financí Bohuslav Sobotka se postavil proti snaze senátorů Jaromíra Štětiny a Martina Mejstříka, kteří prosazují uzákonění zákazu propagace komunismu. Tímto senátním návrhem se bude v příštím týdnu zabývat Poslanecká sněmovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka | Foto: ČTK

Podle odhadů ale tato novela trestního zákona nejspíš nezíská potřebný počet hlasů. "Myslím si, že komunistickou stranu je potřeba porazit ve volbách hlasy občanů. Takovéto zákazy nemají valný smysl," řekl Sobotka.

Naopak šéf ODS Mirek Topolánek naznačil, že občanští demokraté novelu zakazující propagaci komunismu při aktuálním jednání podpoří.

"Můj názor je obecně známý. Dlouhou dobu jsem se domníval, že bychom jim tím naopak pomohli, aby se dostali z politického ghetta. Tím, co v poslední době dělá premiér Paroubek, tím, jak je pouští do hry, jak s nimi hlasuje v parlamentu, jak naznačuje že by s nimi i vládl po příštích volbách, si myslím, že takový zákon potřebný je," dodal Topolánek.

Jan Hrbáček, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme