Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se oficiálně stal členem hnutí ANO

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se v pátek stal členem hnutí ANO, potvrdil to dnes agentuře ČTK. Nestraníky ve vládě tak dále zůstávají už jen ministr dopravy Daniel Ťok a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Pelikán | Foto: Marián Vojtek

O rozšiřování členské základny v pátek mluvil předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš v souvislosti s problémy ANO v některých regionech.

Mrzí ho prý, když hnutí dělá s přijímáním členů problémy. Jen v Praze podle něj delší dobu čeká asi 350 zájemců o členství, zmínil se i o Pelikánovi.

Ve vládě má ANO nyní čtyři zástupce. Kromě Babiše a Pelikána to je ministr obrany Martin Stropnický a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr Pelikán chce zlepšit podmínky v zařízeních pro uprchlíky

Číst článek

Ministr spravedlnosti Pelikán se dnes také vydal do uprchlickéjp zařízení v Drahonicích na Lounsku. V minulosti tuto bývalou věznici ostře kritizoval za špatné životní podmínky, nyní je ale s tamní situací spokojen.

Už dříve navštívil i další zařízení pro migranty, například ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Podmínky, ve kterých migranti žijí, ale označil jako nepřiměřeně přísné.

Nechal se navíc slyšet, že nevidí důvod, proč by u sebe zadržení uprchlíci nemohli mít mobilní telefony.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme