Ministr Toman slíbil Věcem veřejným personální změny v Lesích ČR

Ministr zemědělství Miroslav Toman slíbil Věcem veřejným personální změny ve státní firmě Lesy České republiky a její dozorčí radě. Měl by také řešit údajně předražené zakázky společnosti. Před jednáním poslaneckého klubu s premiérem Jiřím Rusnokem to řekla šéfka poslanců Věcí veřejných Kateřina Klasnová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Miroslav Toman | Foto: Filip Jandourek

Rusnok už mezi poslance strany dorazil a právě jeho reakce na sliby, které už Věci veřejné dostaly jak od prezidenta Miloše Zemana, tak například právě od ministra zemědělství Tomana, rozhodnou, jestli zítra 11 poslanců této opoziční strany jeho vládu podpoří.

Miroslav Toman Věcem veřejným slíbil revizi kontroverzní dřevěné knihy, tedy v podstatě manuálu k hospodaření Lesů České republiky z dílny ministra Ivana Fuksy, a také personální změny ve státním podniku i jeho dozorčí radě.

Jíří Rusnok by měl ještě poslance Věcí veřejných ujistit o tom, že jeho vláda nedokončí tendr na dostavbu Temelína a naopak podpoří nezávislé vyšetřování politických kauz či dohlédne na snížení nárůstu exekucí.

Pokud Rusnokova vláda nedostane důvěru, bývalá koalice představí svůj kabinet

Číst článek

Věci veřejné také chtějí, aby kabinet zveřejňoval seznamy majetku, který stát vrací církvím v rámci majetkového vyrovnání. Jak jednání poslanců strany s premiérem dopadlo, by mělo být jasné zhruba v půl druhé odpoledne.

Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme