Ministr Tvrdík si už vybral své spolupracovníky

Nový ministr obrany dnes představil své nejbližší spolupracovníky. Ekonomickým náměstkem ministerstva bude Josef Jehlík, který byl do poloviny devadesátých let vojákem z povolání. Přednostka Okresního úřadu v Havlíčkově Brodě Jaroslava Přibylová se stane novou personální náměstkyní, náměstkem pro bezpečnostní politiku bude Štefan Füle.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štefan Füle nahradí dosavadního prvního náměstka Jaromíra Novotného.

Ekonomický náměstek Josef Jehlík funkci převezme už příští pondělí, Štefan Füle a Jaroslava Přibylová na ministerstvo nastoupí 1. června. Zmocněncem pro profesionalizaci armády byl už v pondělí jmenován Jaroslav Škopek.

Nový ekonomický náměstek ministerstva obrany Josef Jehlík se narodil v roce 1952. V sedmdesátých letech vystudoval Vysokou vojenskou technickou školu v Liptovském Mikuláši a až do poloviny let devadesátých působil v různých velitelských funkcích. Před svým odchodem z armády, v letech 1994 - 1995, byl náčelníkem personálního odboru generálního štábu. V následujících letech pracoval v privátní sféře, doposud je ředitelem rozvojových projektů jedné soukromé firmy se zahraniční účastí.

Od Jehlíka se především očekává, že zreformuje armádní akviziční systém. Podle mluvčího resortu obrany Milana Řepky nebude překážkou, že nový ekonomický náměstek není ekonomem. Jak Řepka uvedl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, své manažarské schopnosti Jehlík prokázal za svého působení v soukromé sféře.

Mluvčí Řepka nám zároveň potvrdil, že nový náměstek dosud neprošel nezbytnými prověrkami Národního bezpečnostního úřadu. Podle jeho slov si Jehlík zatím podal žádost o prověření na stupeň "důvěrné".

Personální náměstkyně Jaroslava Přibylová se narodila v roce 1951 a je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Přednostkou Okresního úřadu v Havlíčkově Brodě je od roku 1993.

Štefan Füle, který převezme agendu náměstka pro bezpečnostní politiku, vedl více než dva roky náš zastupitelský úřad v Litvě. Ještě předtím pracoval na ministerstvu zahraničí, kde řídil odbor bezpečnostní politiky.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme