Ministr Vladimír Vetchý zřejmě zůstane ve funkci

Vladimír Vetchý patrně zůstane v čele ministerstva obrany. Spekulace o své schůzce s premiérem Milošem Zemanem, na které se mělo jednat o personálních změnách ve vládě, považuje za nepodložené. Vladimír Vetchý to řekl v pořadu K věci Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany dnes představilo reformu akvizičního systému, kterou vypracoval nový ekonomický náměstek Jaroslav Tvrdík. Vyplývá z ní například, že armádní nákupy by se měly decentralizovat a více kontrolovat. Ke konci roku bude proto zrušen takzvaný Akviziční úřad a nahradí ho nové organizační struktury.

Za špatné hospodaření mohou autoři příslušných smluv a částečně také ministr obrany. Vladimír Vetchý svůj díl odpovědnosti přiznává. Jak prohlásil, o problémech věděl a snažil se působit na bývalého ekonomického náměstka ministerstva i na ředitele majetkové sekce, aby zjednali nápravu. To se však nestalo. Svou chybu vidí zejména v tom, že se o změnu akvizičního systému nesnažil dostatečně důrazně.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme