Ministr Vladimír Vetchý zřejmě zůstane ve funkci

Vladimír Vetchý patrně zůstane v čele ministerstva obrany. Spekulace o své schůzce s premiérem Milošem Zemanem, na které se mělo jednat o personálních změnách ve vládě, považuje za nepodložené. Vladimír Vetchý to řekl v pořadu K věci Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany dnes představilo reformu akvizičního systému, kterou vypracoval nový ekonomický náměstek Jaroslav Tvrdík. Vyplývá z ní například, že armádní nákupy by se měly decentralizovat a více kontrolovat. Ke konci roku bude proto zrušen takzvaný Akviziční úřad a nahradí ho nové organizační struktury.

Za špatné hospodaření mohou autoři příslušných smluv a částečně také ministr obrany. Vladimír Vetchý svůj díl odpovědnosti přiznává. Jak prohlásil, o problémech věděl a snažil se působit na bývalého ekonomického náměstka ministerstva i na ředitele majetkové sekce, aby zjednali nápravu. To se však nestalo. Svou chybu vidí zejména v tom, že se o změnu akvizičního systému nesnažil dostatečně důrazně.

Dušan Valenta, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme