Ministr vnitra a policejní prezident zváni na koberec

Ministr vnitra a policejní prezident by měly v úterý bezpečnostnímu výboru sněmovny vysvětlit chování policistů v parlamentu. Ti sledovali jednání poslanců, kteří projednávali návrh zákona o služebním poměru. Podle místopředsedy sněmovny a stínového ministra vnitra ODS Ivana Langra policisté mají právo kontrolovat zákonodárce, stejně jako ostatní občané, ovšem za předpokladu, že dodržují také stejná pravidla chování v parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Gross | Foto: Petra Mášová

"Policisté sem přijeli v policejním konvoji s blikajícími majáky, vstoupili jako organizovaná jednotka, nenechali se zapsat na recepci, neoznačili své uniformy štítkem "Host" a navíc neprošli také tím bezpečnostním rámem, kterým musí projít každý normální návštěvník. Takže v tuto chvíli ani není možné vyjádřit se k tvrzení policejního prezidenta, že ti policisté nebyli ozbrojení," zdůraznil Ivan Langer.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Langer: Přijeli jako organizovaná jednotka

Konflikt se udál ve středu a provázel ho prudký verbální střet mezi poslanci ODS a ČSSD. Poslanec ODS Jiří Payne označil přítomnost policistů za bezpečnostní riziko. Velitel sněmovní ostrahy mu řekl, že rozkaz ke vpuštění policistů do budovy dostal právě od policejního prezidenta. Ten ale ve čtvrtek prohlásil, že návštěvu policistů neorganizoval.

Policisté se účastnili projednávání předlohy, která měla definovat podmínky pro jejich práci, například zvyšování jejich odbornosti, čerpání dovolené a odměny. Ministr vnitra Stanislav Gross jejich přítomnost v jednacím sále odůvodnil tím, že přišli jako jiní občané, kteří navštěvují sněmovnu, když poslanci projednávají zákony, které se jich týkají. Gross popřel, že by si policisty přivedl, aby podpořil projednávaný zákon.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme