Ministr vnitra bránil zásah policie na Letné

Nedělní policejní zásah na pražské Letné byl oprávněný - v Poslanecké sněmovně to prohlásil ministr vnitra František Bublan s tím, že šlo o obranu zákona o shromažďování. Podle opozičních občanských demokratů byl ale zákrok nepřiměřený a dnes proto požadovali vysvětlení. odpověď ministra vnitra ODS příliš neuspokojila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zadržují aktivistu Jana Šinágla, | Zdroj: ČTK

Během komunistické oslavy Svátku práce zadržela policie dva muže. Jeden z nich - Jan Šinágl chtěl během projevu předsedy KSČM protestovat proti komunismu. Místopředseda ODS Ivan Langer kvůli tomu dnes interpeloval ministra vnitra Františka Bublana. Ten oznámil, že jeho inspekce nenašla nic protizákonného, teď se ale prověřuje přiměřenost s jakou policisté zasahovali: "Případně, pokud budou nějaké stížnosti, že se policisté neprokázali služebním odznakem nebo číslem, by se řešili tyto věci."

Podle stínového ministra vnitra za ODS Langera ale Bublan na jeho otázky téměř neodpověděl, a proto není spokojený: "Já doufám, že pan ministr bude velmi pečlivý při vyšetřování stížností a podezření. A mně nezbyde asi nic jiného, než interpelovat ho znovu, příští týden."

Langer poukázal také na to, že během oslav 1. Máje zasahovali neuniformovaní policisté. Ministr Bublan v tom ale nevidí problém - policisté, ač v civilu, se podle něho legitimovali a několikrát vyzvali narušitele mítinku KSČM, aby opustili prostor.

Podle šéfa českomoravských komunistů Grebeníčka byl zákrok policistů oprávněný: "Policie jednala naprosto korektně v duchu ústavního pořádku a zákonů."

Příští týden by se případem měl zabývat sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme