Ministr vnitra Bublan asi zatím policejního prezidenta neodvolá

Policejní prezident Jiří Kolář by měl uvažovat o vyvození osobní odpovědnosti z kauzy Krejčíř. To si myslí premiér Jiří Paroubek, který dále řekl, že by o tom měl minimálně uvažovat. K jeho názoru se kloní i předseda výboru pro bezpečnost, poslanec ODS Jan Vidím, jenž Kolářovu práci ostře zkritizoval. Ministr vnitra však za svým člověkem stojí. Své první kroky při řešení důsledků kauzy oznámí ministr Bublan ve středu. V tuto chvíli ale o odvolání Koláře neuvažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan | Foto: Úřad vlády ČR

Podnikatel obviněný z přípravy vraždy a závažné hospodářské kriminality utekl v sobotu policistům během domovní prohlídky a není vyloučeno, že v tuto chvíli je už za hranicemi. Kauzou se bude příští týden zabývat také sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost. Řekl to jeho předseda Jan Vidím z ODS, který by odstoupení policejního prezidenta Koláře uvítal.

Předseda výboru pro bezpečnost přístup policejního pak práci policejního prezidenta ostře kritizoval. "Pan Kolář je určitě výborný policista a byl by výborný ředitel okresu nebo možná i kraje, ale rozhodně nemá na to, být policejním prezidentem. To je asi tři světelné roky nad úrovní jeho schopností a možností. Tím jsem chtěl říci, že by neměl odstoupit v souvislosti s kauzou Krejčíř, protože on měl odstoupit už dávno."

Ministr vnitra František Bublan se ale policejního prezidenta zastává. A to i přesto, že se objevily další nesrovnalosti v popisu miliardářova útěku z policií střeženého domu. "S policejním prezidentem to má pramálo společného. Pokud bychom chtěli postupovat tímto způsobem, může se odpovědnost táhnout až k ministrovi vnitra."

Aférou se zabývají kontrolní orgány policie a Inspekce ministra vnitra. Kdy bude případ uzavřen, zatím není možné podle mluvčí ministerstva vnitra Marie Masaříkové odhadnout. "Právě proto, že ministr vnitra a celý resort si uvědomuje, že se jedná o závažný případ, inspekce musí celou věc řádně prošetřit. Aby mohlo dojít k řádnému prověření, je to poměrně časově náročná věc," uvedla Masaříková.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme