Ministr vnitra: Extremisté jsou více konspirativní

Pravicový i levicový extremismus v České republice stagnuje. Po jednání Bezpečnostní rady státu to řekl ministr vnitra František Bublan. Dodal ale zároveň, že hlavně krajní pravice svou činnost skrývá lépe než kdy předtím, takže je obtížnější ji vypátrat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Bublan

František Bublan

"Skutky především pravicových extremistů jsou jaksi více skrývány, to znamená, že se nedaří je tak objasňovat. Protože extremisté se už chovají více konspirativně a snaží se, aspoň navenek, dodržovat zákony České republiky. Takže těch odhalení trestných činů není tak velké množství," poznamenal Bublan.

Policie je dlouhodobě kritizována za o, že proti extremismu nezasahuje razantněji. Média jí vytýkají údajnou benevolenci vůči neonacistickým koncertům. Kritika se na muže zákona sesypala i za kontroverzní zásah proti antikomunistům na pražské Letenské pláni na letošního prvního máje.

Bublan dnes poznamenal, že levicových radikálů ubývá, protože se v Česko v posledních letech nekonají velké mezinárodní konference, na které se tito extremisté sjíždějí z celého světa.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme