Ministr vnitra kázeňsky řeší postup policejního prezidenta

Ministr vnitra Jan Kubice zahájil kárné řízení s policejním prezidentem Petrem Lessym kvůli jeho výrokům o vedení zlínské policie. Na možná pochybení šéfa policie upozornila policejní inspekce, řekl Radiožurnálu mluvčí ministra vnitra Pavel Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kubice | Foto: Filip Jandourek

„Poradní komise, kterou ministr vnitra k tomuto účelu zřídil, po prostudování podkladů doporučila ministrovi vnitra zahájit kázeňské řízení, které je neveřejné. Proto k němu nebudeme poskytovat žádné další informace,“ uvedl Novák.

Policejní inspekce se případem zabývala na základě trestního oznámení, které na Lessyho loni v září podali členové vedení zlínské policie. Podle médií se jim nelíbil hlavně Lessyho výrok o tom, že jeden z obviněných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák zametal pod koberec, z pozice na inspekci, oznámení na tehdejšího ředitele brněnské policie Vaňka.

Inspekce na začátku prosince rozhodla, že se policejní prezident nedopustil trestného činu - případ ale předala ministru Kubicemu ke kázeňskému projednání.

Kubice a Lessy měli mezi sebou spory ohledně reformy policie, ministr už dříve požadoval Lessyho demisi. Později Jan Kubice od požadavku na rezignaci policejního prezidenta ustoupil.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme