Ministr vnitra: Kolář by mohl na Slovensko i bez výběrového řízení

Odcházející policejní prezident Jiří Kolář může obsadit místo styčného důstojníka na českém zastupitelském úřadu na Slovensku i bez výběrového řízení. Ve vysílání Radiožurnálu to potvrdil ministr vnitra František Bublan. Nejdéle sloužící polistopadový policejní šéf opouští dnes svou funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kolář | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Dnešní den je současně konečným termínem pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení na post v Bratislavě: "Sice bylo vypsáno výběrové řízení, ale on má ze své pozice právo do toho vstoupit i bez výběrového řízení. Já si promluvím s personálním odborem, jak toto pojmout. Ale já jsem mu toto místo nabídl, myslím, jže je dosti důstojné a jemu odpovídající. Pokud bude chtít, a pravděpodobně ano, tak se stal styčným důstojníkem důstojníkem na Slovensku," řekl o Kolářovi Radiožurnálu Bublan.

Zatím nevíme, kdo Jiřího Koláře nahradí: podle neoficiálních informací je ale horkým kandidátem jeho dosavadní náměstek Vladislav Husák. V posledních dnech mimo jiné obhajoval zásah policistů proti účastníkům technoparty na Tachovsku.

Styčný policejní důstojník se stará například o image české policie a navazuje kontakty s místním policejním sborem. S možným působením Jiřího Koláře na tomto postu však opoziční ODS a KSČM nesouhlasí.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme