Ministr vnitra: Kolář by mohl na Slovensko i bez výběrového řízení

Odcházející policejní prezident Jiří Kolář může obsadit místo styčného důstojníka na českém zastupitelském úřadu na Slovensku i bez výběrového řízení. Ve vysílání Radiožurnálu to potvrdil ministr vnitra František Bublan. Nejdéle sloužící polistopadový policejní šéf opouští dnes svou funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kolář | Foto: ČTK, Michal Kamaryt

Dnešní den je současně konečným termínem pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení na post v Bratislavě: "Sice bylo vypsáno výběrové řízení, ale on má ze své pozice právo do toho vstoupit i bez výběrového řízení. Já si promluvím s personálním odborem, jak toto pojmout. Ale já jsem mu toto místo nabídl, myslím, jže je dosti důstojné a jemu odpovídající. Pokud bude chtít, a pravděpodobně ano, tak se stal styčným důstojníkem důstojníkem na Slovensku," řekl o Kolářovi Radiožurnálu Bublan.

Zatím nevíme, kdo Jiřího Koláře nahradí: podle neoficiálních informací je ale horkým kandidátem jeho dosavadní náměstek Vladislav Husák. V posledních dnech mimo jiné obhajoval zásah policistů proti účastníkům technoparty na Tachovsku.

Styčný policejní důstojník se stará například o image české policie a navazuje kontakty s místním policejním sborem. S možným působením Jiřího Koláře na tomto postu však opoziční ODS a KSČM nesouhlasí.

Milan Kopp, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme