Ministr vypsal výběrové řízení na nového šéfa IKEM

Elitní pražská nemocnice IKEM by měla mít nové vedení. Usiluje o to ministr zdravotnictví Leoš Heger, který na post ředitele vyhlásil výběrové řízení. Důvodem je prý snaha nemocnici personálně stabilizovat a vybrat nového šéfa v transparentním tendru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IKEM | Foto: Tomáš Adamec

Podle Hegera se konkurz uskuteční na konci letošních prázdnin. Do té doby povede Institut dosavadní ředitel Jan Malý, který se ale k rozhodnutí ministerstva zatím nevyjádřil. Jeho zástupce Michael Želízko je postupem ministra Hegera zaskočen.

„Vedení Institutu a všech klinických provozů si myslím, že podporuje pana ředitele. Sestry dokonce napsaly petici za jeho podporu a rozhodně tady neprobíhá nějaký systémový tlak na výměnu ředitele nebo kohokoli z vedení. IKEM prostě funguje ve zcela normálním režimu. My se staráme o to, abychom dělali co nejlepší medicínu a myslím si, že se nám to navzdory situaci, která pro to není moc příznivá, stále daří,“ řekl Michael Želá¨ízko.

Pražská nemocnice čelí podezření, že údajně neprůhledně nakupuje zdravotnický materiál od kladenské firmy Kardioport. O čtyřletou zakázku na 1,8 miliardy korun se zajímalo ministerstvo zdravotnictví i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Případ řeší také policie.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme