‚Příliš mnoho účtů‘. Ministr Blatný bude komunikovat pouze přes twitter ministerstva zdravotnictví

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) bude na twitteru komunikovat pouze prostřednictvím oficiálního účtu ministerstva zdravotnictví. Uvedlo to v neděli ministerstvo. Chce tak zabránit spekulacím, které souvisejí s tím, že se především na twitteru v posledních dnech objevila řada účtů s Blatného jménem i fotografií.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ministr zdravotnictví bude na Twitteru komunikovat pouze přes oficiální účet ministerstva | Zdroj: Facebook Fakultní nemocnice Brno

Některé falešné účty informovaly i o údajných plánech na zpřísňování opatření kvůli covidu-19. „Informujeme: žádný z twitterových účtů, které na síti komunikují jako ministr zdravotnictví není oficiálním účtem ministra Jana Blatného. Abychom zamezili spekulacím, bude Jan Blatný komunikovat pouze na tomto oficiálním profilu,“ uvedlo na twitteru ministerstvo.

Blatný už dříve vyvracel domněnky, že mu patří některý z twitterových účtů. „Ty různé twittery, které se objevily, ve kterých bylo psáno, že budu zavírat výtahy a vypínat světla, vezměte s rezervou. Nebyl jsem to já, kdo je zřídil,“ řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Blatný před svým jmenováním s médii nekomunikoval, neposkytoval ani rozhovory. Zdůvodnil to tím, že slíbil mediální zdrženlivost, dokud se na jeho jmenování nedohodnou premiér a prezident.

Blatný ve funkci nahradil Romana Prymulu poté, co byly zveřejněny jeho fotografie, jak v nočních hodinách opouští restauraci a usedá do auta bez roušky. Restaurace přitom musí být zavřené kvůli současné epidemické situaci. Prymula čelil kritice i kvůli tomu, že zveřejňoval nová opatření proti epidemii na svém twitteru ještě před tiskovou konferencí vlády. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme