Ministr zdravotnictví se v senátu sejde s lékařskými odboráři

O výpovědích lékařů se bude mluvit v senátu. Na konferenci o aktuální situaci ve zdravotnictví chce ministr Leoš Heger spolu s lékařskými odbory a komorou hledat řešení mimo jiné plánovaného odchodu tisů nespokojených lékařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V berounské nemocnici otevřeli nové oddělení fyziatrie a rehabilitačního lékařství | Foto: Petr Kološ

Doktory se nedávno pokusil uklidnit také premiér Petr Nečas. Slíbil jim, že peníze ušetřené reformou zdravotnictví půjdou na platy. Ze státního rozpočtu ale podle předsedy vlády Nečase další peníze nepůjdou. „ Možnost, že by vláda mohla použít prostředky ze státního rozpočtu vidím jako vyloučenou a tady vláda nemůže žádným způsobem ustoupit,“ řekl.

Hlavním požadavkem odcházejících lékařů je růst jejich platů. Kromě něj mají i další - třeba změny lékové politiky, vzdělávání a dodržování zákoníku práce. Všech třináct důvodů hromadných výpovědí napsali na svůj web.

Lékařům se také nelíbí to, jak jejich snahu o lepší podmínky ve zdravotnictví vnímá veřejnost. „Budu chtít ostře protestovat proti tomu, jaká štvavá kampaň je proti nám vedena. Jaké přívlastky dostáváme od vyděračů, teroristů a podobně,“ stěžuje si předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Podle něj se kritika nezakládá na pravdě a vyhrocenou situaci jen jitří.

Lenka Jansová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme