Ministr zemědělství se setká se zástupci obchodních řetězců. Kvůli klamání zákazníků

Ministr zemědělství Petr Bendl bude žádat přímé potrestání zaměstnanců obchodních řetězců, kde se přelepovali etikety. Nejen o tom, ale i o dalších nekalostech, které se dějí na českém trhu s potravinami, bude Petr Bendl jednat s představiteli obchodních řetězců a Svazem českých a moravských družstev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Bendl 14.12.2011 | Foto: Filip Jandourek

Naposledy o víkendu zveřejnila Státní zemědělská a potravinářská inspekce další seznam výrobků, u nichž při kontrolách v tržní síti zjistila nesprávně označená data spotřeby. Nedostatky zjistila inspekce například v prodejně Billa v Plzni, v Kauflandu v Pardubicích nebo v mosteckém obchodním domě Tesco.

„Už je toho dost. I z tohoto důvodu jsem pana ministra požádal, zda by se nechtěl setkat se zástupci obchodních řetězců. Ty dnes mají asi šedesátiprocentní podíl na trhu prodeje potravin. Ony jsou nosiči těchto hlavních problémů. Obchodní řetězce na druhé straně nejsou spokojeny s tím, jak se o těchto věcech píše. Říkají se i polopravdy a nepravdy, a budou proto za takové setkání rády,“ říká předseda Svazu českých a moravských družstev Zdeněk Juračka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu mluvil na Radiožurnálu předseda Svazu českých a moravských družstev Zdeněk Juračka

Podle něj je potřeba komunikovat, a ne jen přes média. „Zřejmě dostatečně nefunguje vnitřní kontrola na větších prodejnách. Jinak by se nálezy přelepených sýrů a uzenin nemohly opakovat. I o tom se dnes budeme bavit,“ dodává Juračka.

Alžběta Havlová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme