Ministr životního prostředí se sejde s odborníky kvůli Šumavě

O budoucnosti Národního parku Šumava bude jednat ministr životního prostředí Tomáš Chalupa s politiky, odborníky, zástupci samospráv a občanských sdružení. Nad novým zákonem a dlouhodobou strategií se poprvé sejde se všemi zainteresovanými stranami dohromady. Setkání je plánované na dnešní podvečer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapy na Šumavě usnadňují orientaci | Foto: tisková zpráva, D. Poláček

„My máme hotovou první představu zákona. Já bych ji rád těm účastníkům – od vědců po starosty, zástupce hejtmanů a tak dále – představil. Mám představu, že budeme mluvit o základních čtyřech pěti okruzích. A jedna otázka je samozřejmě ta zonace, to znamená jak má být velká první zóna,“ uvedl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa mluví o budoucnosti NP Šumava ve Světě o durhé na Rádiu Česko.mp3

Jeho ministerstvo podle něj přichází s návrhem na vznik zóny 2A, což by měla být část, která ještě dnes nemá parametry první zóny, ale v budoucnu by je mohla splňovat.

Dalším projednávaným okruhem podle slov ministra budou pravidla, která mají platit v zónách, například omezení pohybu osob, dále postavení obcí, hospodaření, systém správy a podobně.

Zuzana Filípková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme