Ministra Pospíšila vyškrtli z vědecké rady plzeňských práv

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil skončil ve vědecké radě Právnické fakulty v Plzni. Někdejšího děkana o tom ale zatím nikdo oficiálně neinformoval, což mu prý přijde zvláštní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil (ODS) ministr spravedlnosti. | Foto: Filip Jandourek

Škola by mu to podle jeho názoru měla alespoň slušně oznámit. Vedení ho podle deníku Právo ze seznamu 30 odborníků jednoduše vyškrtlo a důvod neuvedlo.

Pospíšil současné vedení plzeňských práv kritizuje, na protest proti směřování fakulty tam dokonce nedávno ukončil pracovní poměr. Ve vědecké radě školy ale chtěl zůstat.

Podle ministra může vše souviset s jeho nedávným výrokem pro Radiožurnál, kde uvedl, že se bude na příští vědecké radě ptát, proč bylo odebráno jen 12 pochybných diplomů. Sám ale přiznává, že je to jen spekulace.

„Mě samozřejmě toto bude zajímat, nicméně je třeba říci, že jako ministr spravedlnosti nemám žádné pravomoci vůči vysokému školství, byť se jedná o právnickou fakultu. Budu se tedy ptát spíše z pozice člena vědecké rady této školy a samozřejmě se budu ptát – byť neformálně – paní rektorky jako plzeňský poslanec a člověk, který se o dění v Plzni zajímá a kterému leží na srdci rozvoj plzeňského vysokého školství,“ uvedl tehdy.

Podle děkana Květoslava Růžičky bylo vyškrtnutí ministra z rady kolektivním rozhodnutím. Dodal, že budou dále doplňovat radu o další kapacity a že počítají i s ministrem Pospíšilem. Proč ho ale napřed z rady vyškrtli, nevysvětlil.

Podle Práva by mohlo jít o vnitřní boj na fakultě. Opozice, která stojí proti současnému vedení, totiž tvrdí, že to má omezit vliv lidí z reformního křídla kolem Jiřího Pospíšila.

Tereza Bartůňková, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme