Ministrem průmyslu by mohl být ekonomický expert ODS Michal Doktor

Premiér Petr Nečas předá v pondělí prezidentovi demisi ministra Martina Kocourka. O vládním angažmá už premiér jednal s poslancem a ekonomickým expertem ODS Michalem Doktorem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Doktor

Michal Doktor | Foto: Webové stránky Michala Doktora

"V rozhovoru s panem premiérem jsme si vyjasnili vzájemné pozice a oboustranný pohled na případný úkol a výzvu stát se ministrem průmyslu a obchodu," potvrdil Radiožurnálu Michal Doktor.

Jasno o nástupci Martina Kocourka zatím ale stále není. Mezi další kandidáty na post ministra průmyslu patří totiž také šéf poslanců ODS Zbyňek Stanjura nebo exministr Martin Říman.

"Naprosto respektuji právo pana ministra vybrat si ze jmen, která přicházejí v úvahu. Jako člen ODS naprosto otevřeně říkám, že oslavuji, když je pan premiér v situaci, kdy může vybírat z dvou až tří jmen," dodal pro Český rozhlas Doktor.

Ministerský post se uvolnil poté, co z něj odešel kvůli nejasným finančním transakcím a původu 16 milionů na účtu své matky ministr Martin Kocourek.

Libor Procházka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme