Ministrem životního prostředí by se mohl stát Tomáš Chalupa

Nejžhavějším kandidátem pražské ODS na místo ministra životního prostředí má být starosta Prahy 6, poslanec Tomáš Chalupa. S odvoláním na šéfa pražské organizace ODS Borise Šťastného o tom informoval server ParlamentníListy.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa si prohlíží knihu Oběti okupace | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podle serveru podporuje nominaci Chalupy na ministra i prezident Václav Klaus, který o ní údajně mluvil s premiérem a šéfem ODS Petrem Nečasem. Chalupa ale celou záležitost označil za spekulace.

Lídr středočeské ODS a dopravní expert strany Petr Bendl takovou informaci sice nemá, ale jak řekl Rádiu Česko tuto možnost nevylučuje.

„Možností je víc. Je možné třeba využít někoho, kdo už na ministerstvu životního prostředí sedí, nebo vybrat silnou politickou figuru, jako je Tomáš Chalupa. Nebo může také dojít k větším změnám uvnitř vlády, protože Tomáš Chalupa vyhrál volby, je velmi úspěšným politikem, je místopředsedou regionální ODS v Praze, tudíž určitě osoba, která může být jednou z alternativ,“ podotkl Bendl.

Křeslo ministra životního prostředí se uvolnilo po rezignaci Pavla Drobila, který funkci opustil minulý týden kvůli korupční aféře na Státním fondu životního prostředí.

Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme