Ministři projednají novelu poslanců o legalizaci léčby marihuanou

Čeští ministři dnes posoudí poslaneckou novelu, která má umožnit použití marihuany pro léčebné účely. K předloze podepsané skupinou poslanců ze všech sněmovních stran mají připomínky legislativní rada i ministerstvo zdravotnictví. Vláda totiž chystá vlastní úpravu legalizace léčby konopím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

List konopí | Foto: stock exchange

Z včerejšího jednání podvýboru pro ekonomiku ve zdravotnictví podle poslance Jiřího Štětiny z Věcí veřejných vyplynulo, že vznikne společný návrh.

„Závěr byl, že bychom měli v co nejkratší době udělat jeden zákon, který by měl být definitivně projednán,“ řekl Rádiu Česko.

To by mohlo být už na březnovém zasedání Poslanecké sněmovny. Štětina si ale myslí, že by projednání mělo být odloženo až na duben.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o deváté na Rádiu Česko byl místopředseda zdravotního výboru a jeden z autorů poslaneckého návrhu příslušné novely Jiří Štětina z Věcí veřejných a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil

Na vládě prý došlo k nepochopení poslaneckého návrhu. Snahou poslanců má být podle ministerstva pěstování konopí, to ale Štětina popírá.

Vláda také údajně v návrhu stanoviska upozorňuje na roli Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který by uděloval licence a byl kontrolním orgánem i distributorem.

Podle vlády ale pěstování konopí do působnosti ústavu nepatří. Jiří Štětina si myslí, že by to SÚKL dělat mohl.

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil hájí původní návrh. Některým připomínkám vlády rozumí, ale její rozhodnutí jej překvapilo. „Došlo opravdu k nepochopení toho, co už vysvětluje důvodová zpráva,“ souhlasí se Štětinou.

Postoj ministrů bude pro Poslaneckou sněmovnu jen doporučující. Další z předkladatelek, předsedkyně sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová už dříve odhadla, že by novela mohla platit zhruba koncem léta.

Milada Richterová, Václav Sochor, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme