Ministři současné vlády budou mít možnost kandidovat za politické strany

Cesta pro ministry úřednické vlády na kandidátky politických stran se zdá být otevřená. Jiří Paroubek předseda ČSSD uvažuje o současném ministrovi zahraničí Janu Kohoutovi jako lídrovi na Plzeňsku a ministru vnitra Martinu Pecinovi v čele pražské kandidátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání vlády ČR | Foto: Tomáš Adamec

Jiří Paroubek včera v České televizi popřel dohodu s ODS na tom, že členové Fischerova kabinetu nebudou strany nominovat do květnových voleb. Sociální demokraté by o konečné podobě svých kandidátek měli rozhodnout už na konci tohoto týdne na programové konferenci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda ODS, Petr Nečas, vysvětluje znepokojení ODS nad chováním Jiřího Paroubka.

Podle místopředsedy ODS Petra Nečase ale dohoda o obsazování kandidátek mezi nimi a ČSSD byla. "Kdyby přišla na přetřes možná kandidatura pana Peciny nebo pana Kohouta, tak by ODS jejich účast v úřednické vládě vetovala," vysvětluje Nečas.

Podle něj by nemělo význam, aby dnes kterýkoliv ministr opouštěl úřednickou vládu, když jejich mandát trvá do konce května.

Petr Nečas přiznává, že pro ODS neznamená porušení dohody zas tak velké komplikace. "Občanští demokraté mají svoje kandidátky sestavené na základě primárních voleb a nedosazují krajskými sekretariáty další lidi do těchto kandidátek, " dodává místopředseda Nečas.

Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme