Ministři Topolánkovy vlády chystají programové prohlášení

První pravidelnou schůzi má za sebou Topolánkův kabinet. I když chce Poslaneckou sněmovnu požádat o důvěru až za měsíc - a do té doby o podpoře vyjednávat - na programovém prohlášení menšinové vlády už ministři se svými týmy usilovně pracují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasedání vlády | Zdroj: ČTK

Program nové vlády musí být sepsaný co nejdřív, potvrzuje ministr životního prostředí Petr Kalaš. "Máme pokyn od pana premiéra, abychom předložili do konce tohoto týdne první draft."

Na ministerstvu školství jsou už dál. První verzi šéfka resortu Miroslava Kopicová už dnes na Úřad vlády přivezla. "Mám první návrh programového prohlášení za svůj resort, ale je to teprve návrh." Ministr průmyslu Martin Říman dodává: "Já budu mít tu svoji část hotovou do pátku."

Program Topolánkova kabinetu - byť chce vládnout jen do předčasných jarních voleb - bude vycházet z už dohodnutých priorit původně chystané trojkoalice. Tedy mimo jiné příprava důchodové reformy, prosazování rovné daně, méně státních úředníků, ale i blížící se předsednictví Česka v Evropské unii. První návrhy zákonů přijdou už příští týden.

Ještě na dnešní večer naplánoval premiér Mirek Topolánek svoji první zahraniční cestu - na Slovensko.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme