Ministryně Müllerová nevyloučila další jednání s Českou spořitelnou o sKartách

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová z TOP 09 se nebrání dalším jednáním s Česku spořitelnou, pokud by Česká spořitelna požadovala částečné finanční kompenzace za změny v projektu sKaret. Uvedla to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová mluvila o výplatách sociálních dávek pomocí sKaret

Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová mluvila o výplatách sociálních dávek pomocí sKaret | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Další jednání s Českou spořitelnou v rámci projektu sKaret nejsou vyloučena. Řekla Radiožurnálu ministryně Ludmila Müllerová.

„Nezavíráme dveře před žádným jednáním. Určitá kompenzační opatření v té smlouvě pochopitelně nastavena byla. Věřím tomu, že jsme schopni dnes představit ten projekt tak, aby byl životaschopný. Ale potřebuje změny,“ uvedla ministryně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová

O sKartách bude zítra znovu jednat vláda. Na stole má senátní návrh, který požaduje jejich zrušení. Kabinet ho ale s největší pravděpodobností zamítne. Ministerstvo práce a sociálních věcí místo toho navrhuje, aby sKarty sloužily povinně pouze jako průkazky.

Česká spořitelna už avizovala, že v takovém případě pro ni provozování systému nemá smysl.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme