Zemana čeká schůzka s Maláčovou. Koncem července ji jmenuje ministryní práce a sociálních věcí

Prezident Miloš Zeman koncem července jmenuje Janu Maláčovou z ČSSD novou ministryní práce a sociálních věcí. Nejprve se s ní chce ale sejít. Informoval o tom na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Maláčová střídá ve funkci Petra Krčála z ČSSD, který tento týden rezignoval kvůli obvinění z plagiátorství při psaní své bakalářské práce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová | Zdroj: Vláda České republiky

„V úterý 24. července 2018 v 15:15 v Lánech se pan prezident setká s kandidátkou na funkci ministryně práce a sociálních věcí Janou Maláčovou,“ uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Kandidátka na ministryni práce? Sociální demokratka, která studovala ve Frankfurtu a v Londýně

Číst článek

„V pondělí 30. července v 15:00 v Lánech pan prezident jmenuje Janu Maláčovou ministryní práce a sociálních věcí,“ doplnil.

Maláčová dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky. Dříve působila také jako vedoucí oddělení institucionální komunikace Evropské unie při úřadu vlády. Od ledna 2012 do dubna 2014 byla zástupkyní Kanceláře Senátu při Evropském parlamentu.

Magisterské tituly získala v oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem a oboru politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole.

A prezident se na setkání s Maláčovou podle svého dřívějšího vyjádření už těší. „Přečetl jsem si některé údaje z jejího životopisu. Oceňuji, že absolvovala dvě prestižní vysoké školy. Tady bych položil důraz na to slovo prestižní a těším se, až se s ní seznámím," řekl Miloš Zeman.

Dosavadní ministr Petr Krčál z ČSSD tento týden na funkci rezignoval poté, co se objevilo podezření z plagiátorství v jeho bakalářské práci. Ze stejného důvodu skončila ve vládě i ministryně spravedlnosti z vládního hnutí ANO Taťána Malá.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme