Ministryně školství bude mít 9 náměstků, na své pozici zůstane jen Fidrmuc

Nová ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD) představila svůj tým. V něm bude mít šéfka resortu celkem sedm odborných a dva politické náměstky. Na stejné pozici jako v bývalém týmu zůstane jen lidovecký náměstek pro vzdělávání Jaroslav Fidrmuc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová, ministryně školství | Foto: Filip Jandourek

Politickým náměstkem, jak ho zavádí služební zákon, a zároveň prvním náměstkem bude Stanislav Štech, který nastoupí v polovině července. Prorektor Univerzity Karlovy bude mít vedle zastupování ministryně v době její nepřítomnosti na starost také strategii.

Ještě bývalý ministr Marcel Chládek na místo politického náměstka z funkce náměstka pro sport přesunul Petra Hulinského (ČSSD). Na odborném místě Hulinského nahradil Pavel Šulc, který poslední rok pracoval jako vrchní ředitel sekce sportu a mládeže.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém týmu na ministerstvu školství debatují šéfka resortu Kateřina Valachová za ČSSD a senátor za ODS Miloš Vystrčil

„V případě pana náměstka Hulínského jsem respektovala politickou kontinuitu, protože takto vnímám politické náměstky. Nicméně jsem mu zúžila portfolio. A to pouze na portfolio týkající se sportu a zastoupení protokolárního resortu v oblasti mezinárodních setkání sportovního charakteru,“ řekla Českému rozhlasu Valachová.

Za exministra Marcela Chládka pracovalo na ministerstvu školství šest odborných náměstků. Nyní byla nově zřízena funkce náměstka pro řízení sekce majetkové.

„Co se týká počtu náměstků, myslím si, že dochází k určité devalvaci pozice náměstka. Je otázkou, jestli ze všech sekčních ředitelů bylo potřeba dělat náměstky. Je evidentní, že této vládě se tento postup hodí, protože pokud někdo do pozice nepolitického náměstka jmenuje jakoukoli osobu, tak ta osoba je tam potom umístěna téměř nastálo,“ poznamenal senátor za ODS Miloš Vystrčil.

Valachová ale zdůraznila, že na ministerstvu nyní došlo ke zrušení šesti pozic vrchních ředitelů. „Takže z hlediska celkového součtu došlo ke snížení vrcholných postů na ministerstvu o tři,“ uzavřela.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme