Ministryně školství předá v prosinci jmenovací dekrety 53 novým profesorům

Ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD předá 11. prosince jmenovací dekrety 53 novým profesorům. Je mezi nimi i ředitel Národního divadla Jan Burian. Prezident Miloš Zeman podepsal jmenovací dekrety na konci října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová, ministryně školství | Foto: Filip Jandourek

„Konkrétně ve 12 hodin předá paní ministryně 53 profesorům jmenovací dekrety, které pan prezident už 27. října podepsal,“ potvrdila mluvčí ministerstva školství Jarmila Balážová.

Mezi novými profesory jsou lidé, které ministerstvu školství navrhovali předsedové vědeckých a uměleckých rad veřejných vysokých škol. Nejvíce jich mají Univerzita Karlova, Univerzita Palackého v Olomouci a České vysoké učení technické v Praze.

Prezident Zeman tentokrát podepsal dekrety všech kandidátů, které schválila vláda. Na vyřešení své situace ale stále čeká trojice kandidátů z minulé skupiny, které prezident odmítl jmenovat kvůli jejich údajným závažným prohřeškům z minulosti. Tito kandidáti podali na prezidenta společně se dvěma vysokými školami žalobu.

Právě jmenování profesorů bude hlavním tématem zítřejšího jednání ministryně Valachové s prezidentem Zemanem.

ČRo, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme