Ministryně Šlechtová bude žádat víc peněz na demolice neobydlených domů

Ministryně pro místní rozvoj chce získat víc peněz na program, který pomáhá obcím likvidovat vybydlené stavby, na jejichž demolici jen těžko shánějí peníze. Řekla to během návštěvy mosteckého sídliště Chanov. Šlechtová slíbila podpořit návrh vedení Mostu na bourání dvou domů v této lokalitě. Na dotace obcím na tyto demolice stát pro letošek vyčlenil 100 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštívila mostecké sídliště Chanov

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštívila mostecké sídliště Chanov | Zdroj: ČTK

„Jedná se o program demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách a ty peníze jdou v podstatě na zbourání neobydlených bytových domů,“ přiblížila ministryně Šlechtová účel těchto dotací

„Já jsem dnes navštívila Chanov, kde jsem se chtěla přesvědčit, na jaké typy domů chce město Most o danou dotaci požádat. Musím říct, že jsem byla velmi překvapená stavem těchto domů, a domnívám se, že stát by měl dát mnohem více peněz na tento program. Já budu na příští rok žádat ministerstvo financí opravdu o mnoho více peněz než 100 milionů korun, které máme na letošní rok,“ řekla Šlechtová Českému rozhlasu.

Program má podle ministryně poměrně přísné podmínky. Vlastníkem nemovitosti musí být výhradně obec a ta musí spolu se žádostí o dotaci na demolici domu předložit projekt následného využití daného prostoru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s ministryní Karlou Šlechtovou o programu demolice zdevastovaných budov

„To znamená, obec nám do té žádosti musí uvést, co s tím prostorem chce následně dělat – jestli tam chce parčík, dětské hřiště, a do tří let od dne, kdy žádost skončí, to musí vybudovat.“

Zájem mezi starosty o tuto dotaci je podle ministryně Šlechtové značný a několikanásobně převyšuje sumu, která je pro letošek k dispozici.

„Tento program končí 29. dubna, já jsem si ověřovala počet žádostí a ty žádosti naprosto převyšují nabídku. Na rok 2016 jsme vyčlenili - a vláda mi to schválila - 100 milionů korun, nicméně ta poptávka už teď, dá se očekávat, převyšuje možná 600 tisíc korun, ne-li více,“ uvedla ministryně.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme