Ministryně Valachová se kvůli Kovaříkovým výrokům sejde s vedením FAČR

Ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD) plánuje do poloviny září schůzku s vedením fotbalové asociace. Důvodem jsou výroky bývalého fotbalového rozhodčího Libora Kovaříka. Ten pro Deník Sport mluvil o údajných praktikách v českém fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová, ministryně školství | Foto: Filip Jandourek

Podle Libora Kovaříka komisi sudích neřídí její šéfka Dagmar Damková, ale její partner, místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr. Ten podle Kovaříka sudí mimo jiné ponižuje.

Valachovou výroky překvapily a bude chtít znát postoj asociace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministryně školství se do poloviny září sejde se zástupci FAČR. Poslechněte si celý rozhovor s Kateřinou Valachovou, který poskytla ČRo

„Jako ministryni školství, mládeže a tělovýchovy mě bude při nejbližším pracovním setkání s vedením fotbalové asociace určitě zajímat, zda danou věc prověřili a k jakým zjištěním dospěli. Pokládám to za zcela legitimní a bezpochyby i vedení fotbalové asociace bude mít zájem mě informovat,“ řekla ministryně Českému rozhlasu.

Dagmar Damková i Roman Berbr označili Kovaříkova slova za lži.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme