Ministryně životního prostředí chce, aby firmy snížily emise

Nová ministryně životního prostředí Rut Bízková chce zlepšit kvalitu ovzduší v Moravskoslezském kraji! Firmy v regionu by měly víc investovat do moderních technologií, což by přispělo ke snížení emisí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně životního prostředí Rut Bízková | Foto: Tomáš Adamec


Ministryně jim chce na modernizace nabídnout peníze z evropských fondů. Kvalita ovzduší patří mezi jednu z priorit Rut Bízkové:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministryně životního prostředí Rút Bízková a vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace Jan Rovenský diskutovali v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„První priorita - ta hlavní je kvalita v ovzduší v České republice, nástrojem k tomu je zrychlení čerpání peněz z operačního programu životní prostředí, rozšíření programu Zelená úsporám. A ta čtvrtá věc je zprůhlednění ministerstva životního prostředí a větší spolupráce s ostaními resorty a zároveň zprůhlednění vydávání prostředků,“ upozornila Bízková.

Ministryně by měla v nejbližší době také rozhodnout ve sporu kolem modernizace uhelné elektrárny Prunéřov II. Právě kvůli sporu s premiérem Janem Fischerem o rychlost posouzení přestavby Prunéřova rezignoval letos na jaře ministr životního prostředí Jan Dusík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Rovenský, vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace, ve Světě o třetí.

Bízková nyní provádí na ministerstvu personální a organizační změny, jednou z nich je, že zrušila sekci ochrany klimatu a ovzduší a její agendu převedla pod sekci ekonomiky a politiky životního prostředí.

„Není žádným tajemstvím, že tuto sekci vedl nestraník Aleš Kuták a že to byl právě on a jeho podřízení, kteří byli nejhlasitějšími odpůrci plánu ČEZ v Prunéřově. V této personální rovině si myslím, že paní ministryně odmetá cestičku předpokládanému souhlasnému stanovisku a zbavuje se na ministerstvu lidí, kteří mají na věc jiný názor,“ domnívá se Jan Rovenský, vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace.

Milan Kopp, Ondřej Černý, Zbyněk Zykmund, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme