Miroslav Grégr si na povýšení ještě musí počkat

Prezident Václav Havel zatím váhá se jmenováním ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra vicepremiérem, jak ho o to požádal premiér Miloš Zeman. Grégr by měl vicepremiérský post zastávat po Pavlu Mertlíkovi. Prezident ale potřebuje čas na to, aby si tento návrh "osvojil".

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Zeman žádal, aby byl Grégr jmenován zároveň s novým ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem. To ale prezident odmítl, protože tato myšlenka pro něj byla zcela nová. Jak dnes řekl, v této věci se nechce a dost dobře ani nemůže vzbouřit, ale musí si delší dobu tento návrh osvojovat. Václav Havel dodal, že Miroslava Grégra by vicepremiérem mohl jmenovat do měsíce.

Mluvčí vlády Libor Rouček pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál pouze uvedl, že premiér nemá důvod pochybovat o slovu prezidenta. Havel podle něj Zemanovi začátkem května slíbil, že ke jmenování dojde během tohoto měsíce.

Eva Hůlková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme