‚Jako rétor nemá konkurenci‘ nebo ‚tvrdý soupeř‘. Jak politici komentovali Kalouskův odchod?

Předseda ODS Petr Fiala si váží jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti Miroslava Kalouska (TOP 09), který v úterý složil poslanecký mandát. Lidovecký šéf Marian Jurečka vyjádřil respekt ke Kalouskově politickému nadání, rétorickým a argumentačním schopnostem. Za dosavadní práci poděkovala Kalouskovi šéfka jeho strany Markéta Pekarová Adamová. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) jej popsal jako vtipného, i když tvrdého soupeře.

REAKCE Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaké jsou reakce politiků na odchod Miroslava Kalouska? | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„S Miroslavem Kalouskem se intenzivně pracovně setkávám celé poslední desetiletí. Vážím si jeho jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti. Je mi blízký svým pravicovým myšlením a také svým vztahem ke kultuře, zvláště vážné hudbě. Přeji mu vše dobré v jeho dalším životě,“ uvedl Fiala.

S Miroslavem Kalouskem se intenzivně pracovně setkávám celé poslední desetiletí. Vážím si jeho jasných názorů, otevřenosti a politické zkušenosti. Je mi blízký svým pravicovým myšlením a také svým vztahem ke kultuře, zvláště vážné hudbě. Přeji mu vše dobré v jeho dalším životě.

14:29 – 19. 01. 2021

20 1149

Kalouskův krok označil Jurečka za jeden z historických momentů sněmovny. „I když jsme spolu mnohokrát nesouhlasili, tak vyjadřuji respekt k jeho politickému nadání, rétorickým a argumentačním schopnostem. Díky za to dobré, co ve své práci pro Českou republiku udělal,“ poznamenal na twitteru.

Jeden z historických momentů sněmovny, @Miroslav Kalousek se dnes na jednání sněmovny vzdal mandátu poslance. I když jsme spolu mnohokrát nesouhlasili, tak vyjadřuji respekt k jeho politickému nadání, rétorickým a argumentačním schopnostem. Díky za to dobré co ve své práci pro 🇨🇿 udělal.

14:19 – 19. 01. 2021

10 354

„Ráda bych Miroslavu Kalouskovi za všechnu jeho dosavadní práci poděkovala. Bude mi v Poslanecké sněmovně chybět, protože jako rétor nemá konkurenci,“ uvedla na twitteru Pekarová Adamová.

V příspěvku mu zároveň slíbila, že udělá vše, aby Česko po volbách už nevedl „neschopný oligarcha“. „A jsem si jistá, že k tomu z pozice zakladatele svým umem dopomůžeš,“ dodala.

„Mirek Kalousek končí po 22 letech ve sněmovně. Respekt! Tisíckrát jsem s ním nesouhlasil, ale vždy to byl vtipný, i když tvrdý soupeř. Hodně štěstí!“ napsal na twitteru vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Mirek Kalousek končí po 22 letech ve sněmovně. Respekt! Tisíckrát jsem s ním nesouhlasil, ale vždy to byl vtipný, i když tvrdý soupeř. Hodně štěstí!

14:39 – 19. 01. 2021

14 1305

Předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský Kalouskovo rozhodnutí označil za ztrátu pro sněmovnu i demokracii. Popřál mu hodně sil a štěstí v dalším konání.

Důvody odchodu?

Jeden z nejvýraznějších českých politiků poslední doby složil poslanecký mandát prohlášením v úvodu sněmovní schůze. Už v polovině loňského roku oznámil, že nebude letos do dolní komory kandidovat.

TOP 09 skomírá, přesto Miroslav Kalousek odchází jako vítěz, myslí si analytička Bastlová

Číst článek

Načasování svého odchodu v úterý vysvětlil brzkým startem předvolební kampaně. Poslancům Kalousek řekl, že všechny schůze sněmovny se už budou v souvislosti s brzkým vyhlášením voleb konat v rámci volební kampaně. Pokládá za racionální a taktické, aby v diskusi nadále vystupovali zejména poslanci, kteří se budou ucházet o hlasy voličů.

Jeho TOP 09 plánuje jít do voleb v koalici s ODS a lidovci, což už dříve politik označil za jedinou možnou cestu.

V dolní komoře Kalouska podle pořadí kandidátní listiny nahradí starosta Roztok u Prahy a místopředseda TOP 09 Jan Jakob. Podle informací ČTK slib složí zřejmě ve středu. Pekarová Adamová v úterý napsala, že by nejpozději ve středu ráno měl poslanecký klub zasedat k volbě svého nového předsedy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme