Miroslav Kalousek odstoupil z funkce šéfa rozpočtového výboru

Šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek v souvislosti s kauzou kolem bytu své manželky rezignoval na funkci předsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. Osočení jeho ženy z krácení daně považuje za účelovou lež. Toto nepravdivé tvrzení podle něj navíc může ještě více ohrozit už tak otřesenou důvěru veřejnosti v politiky a v politiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek | Foto: Igor Šefr

"Jako předseda významné parlamentní strany cítím povinnost v tuto chvíli chránit nikoli sebe a svou ústavní funkci, ale cítím povinnost chránit nepsané zásady demokratické politiky. Cítím povinnost chránit prestiž rozpočtového výboru. Cítím povinnost chránit věrohodnost politiky KDU-ČSL," zdůraznil Kalousek.

Kalousek také uvedl, že jeho manželka byla veřejně osočena z krácení daně. Označil to za vykonstruovanou a účelovou lež. Narovnání rodinného majetku včetně dědického řízení realizovala podle něho jeho žena s právní pomocí. Kalousek připomněl, že z odborného stanoviska jednoznačně vyplývá, že povinnost podat přiznání k dani darovací pro ni nastala až v těchto dnech a v těchto dnech svou povinnost také splnila.

Šéf KDU-ČSL prohlásil, že jeho krok má souvislost i s aférou kolem majetkových poměrů premiéra Stanislava Grosse. Zůstane řadovým členem rozpočtového výboru. Hledání nového předsedy tohoto klíčového sněmovního orgánu bude trvat několik týdnů. Lidovci, kteří mají na tento post podle politických dohod nárok, o tom budou jednat v koalici.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme