Miroslava Němcová by mohla podle senátora Oberfalzera vést ODS

ODS by měla před volbami změnit svého předsedu. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl senátor Jiří Oberfalzer. Jako vhodného nástupce současného šéfa strany Mirka Topolánka zmínil místopředsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Oberfalzer připomněl, že patří k těm občanským demokratům, kteří nejsou spokojení se současným stavem ve straně. Výměna předsedy by podle něj mohla ODS přinést "určité plusové body".

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátor ODS Jiří Obelfalzer hostem Dvaceti minut Radiožurnálu

"Já bych třeba se klidně odvážil uvažovat o Mirce Němcové jakožto člověku, který je teď tak čtyři roky upozaděn a přitom patřil k úspěšným politikům, kteří tvář ODS v minulosti spíš vylepšovali, než by jí škodili," uvedl Oberfalzer.

Předseda ODS Mirek Topolánek sice dříve řekl, že bude na listopadové kongresu žádat o potvrzení svého mandátu, společně s širším vedením strany však zastává názor, že sjezd by neměl být volební. V těchto dnech ale zasedají oblastní sdružení strany a některá z nich se k volání po volebním kongresu přidávají.

Pokud by se volební kongres opravdu uskutečnil, o funkci předsedy strany by se zřejmě ucházel také současný místopředseda ODS Petr Gandalovič. Před časem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu uvedl, že by se členské základně představil jako alternativa k Topolánkovi až v případě, že by jeho mandát nebyl potvrzen.

Martin Hromádka, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme