Miroslava Němcová chce prosadit zákon, který by omezil vliv lobbistů

Zákon, který by omezil vliv lobbistů, chce po volbách prosadit místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Řekla to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Němcová (ODS) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Nejúčinnější cesta je podle ní změna zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny. Ten by měl prodloužit lhůtu projednání zákona mezi druhým a třetím čtením ze současných tří dnů minimálně o měsíc.

"Na jedné schůzi sněmovny by se prošlo i druhým čtením a všichni poslanci by přednesli své pozměňovací zákony. Ty by musela dostat vláda, opatřit je svým komentářem, říct, proč si myslí, že jsou dobré nebo špatné, poslat je zpět do sněmovny a teprve na další schůzi by se o nich hlasovalo," popisuje nový systém Němcová.

"Protože tři dny, které jsou normálně k dispozici, to je úžasný rybník, ve kterém se umí pohybovat jenom ti zainteresovaní a informovaní," vysvětluje místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Šárka Slezáková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme